Manchester, 12 października – Manchester City ogłasza z radością, że ValvolineTM, jedna z najbardziej uznawanych i szanowanych marek globalnych z branży środków smarnych dla motoryzacji, podpisała wieloletni kontrakt jako "Oficjalny partner w zakresie środków smarnych dla motoryzacji."

W ramach tego kontraktu Manchester City i Valvoline będą współpracować nad serią kampanii marketingowych, które mają uosabiać pasję obu organizacji do postępu i osiągania doskonałości, a jednocześnie przybliżyć je swoim kibicom i klientom na całym świecie.

Założona ponad 150 lat temu firma Valvoline "KEEPING THE WORLD MOVING SINCE 1866™ oraz Manchester City, marka globalna o własnej szacownej historii, stwarza idealną okazję do współpracy – nie tylko dlatego, ze współdzielą swoje dziedzictwo, ale też z powodu podzielanej pasji do podążania naprzód, wprowadzania innowacji i poprawiania wyników. “Keep Moving” będzie głównym motywem współpracy.

Komentując nowe globalne partnerstwo, Damian Willoughby, starszy wiceprezes ds. Partnerstw w City Football Group, powiedział:

"Wszyscy w Manchester City są podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Valvoline. Jako uznana na całym świecie marka, która działa na wielu rynkach, na których nasza baza fanów jest silna i stale się rozwija, nie możemy się doczekać współpracy z nimi, aby nawiązać kontakt z naszymi globalnymi zwolennikami w nowy i angażujący sposób.

Innowacje i postęp są główną motywacją obu naszych organizacji, a współpraca pozwoli nam stawiać sobie ambitne cele związane z opracowaniem kampanii kreatywnych, które przynoszą ludziom radość."

Współpraca Manchester City i Valvoline „To silne partnerstwo doskonale pasuje, łącząc dwie globalne marki zorientowane na przyszłość, każda z silnym dziedzictwem i zaangażowana we wspólną wartość wygranej we właściwy sposób”, powiedział Sam Mitchell, dyrektor generalny Valvoline. „Jestem pewien, że ten kolejny etap naszej 150-letniej historii będzie jeszcze bardziej ekscytujący, gdy będziemy starać się przyspieszyć nasz rozwój na całym świecie.”

“Jesteśmy szczęśliwi, że możemy związać się w taki sposób z jednym z najpopularniejszych sportów na świecie” powiedział Craig Moughler, wiceprezes Valvoline International & Product Supply. „Ponieważ piłka nożna jest tak ważna dla naszych klientów na całym świecie, jest to wyjątkowa okazja, aby wziąć udział w globalnym programie brandingowym i reklamowym i aktywować go na rynkach regionalnych i lokalnych na całym świecie.  Nie możemy się doczekać uwolnienia mocy, jaka drzemie w tych dwóch wybitnych organizacjach i ich przyszłościowych markach.”

O klubie piłkarskim Manchester City

Manchester City FC to angielski klub grający w Premier League, który zaczął działać we Wschodnim Manchesterze w roku 1880 pod nazwą St Mark’s West Gorton. Klub oficjalnie zmienił swoją nazwę na Manchester City FC w roku 1894, a od tej pory zdążył zdobyć europejski Puchar Zdobywców Pucharów, cztery tytuły mistrza ligowego, w tym dwa tytuły mistrza Premier League oraz pięć Pucharów FA. Manchester City FC to jeden z czterech zespołów wchodzących w skład City Football Group, w której skład wchodzą poza nim takie siostrzane kluby jak New York City FC, Melbourne City FC oraz Yokohama F-Marinos.

Pod kierownictwem Pepa Guardioli, jednego z najbardziej uhonorowanych kierowników światowego futbolu, Klub rozgrywa mecze w ramach Champions’ League oraz inne mecze na Etihad Stadium, spektakularnej arenie na 55 000 miejsc, która od 2003 roku jest dla City domem. Dzisiaj Etihad Stadium jest częścią większego Kampusu Etihad, który obejmuje także City Football Academy, wiodącą na świecie pierwszą drużynę szkoleniową i ośrodek rozwoju młodzieży, zlokalizowany w samym sercu wschodniego Manchesteru. City Football Academy, dysponująca stadionem Academy Stadium na 7 000 miejsc, to miejsce, w którym codziennie szkolą się zawodniczki Manchester City Women's Football Club oraz Elite development Squad, gdzie rozgrywają swoje mecze.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: www.mancity.com